Domowy Kościół Lubliniec

Witamy na stronie Domowego Kościoła w Lublińcu gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie.


Aktualności i kalendarz pracy rocznej 2021-2022

 

”… Pan, Bóg twój, idzie z tobą …” Pwt 31,6

Już wkrótce rozpoczniemy nowy rok formacyjny. Wielu z nas brało udział w letnich rekolekcjach, katechezach, spotkaniach modlitewnych. Wakacyjny błogosławiony czas spotkania z Żywym Bogiem, Jego Słowem i łaską na pewno przyniesie obfite owoce w życiu naszym i tych, których spotkaliśmy na swojej drodze.
Prosimy o nadsyłanie swoich świadectw, którymi chcemy się podzielić.
Poniżej link do kalendarza roku formacyjnego 2021/22.
https://www.oaza.pl/kalendarz-pracy-rocznej-2021-22/

Zapraszamy na inaugurację roku formacyjnego 5 września w Katedrze w Gliwicach – szczegóły zostaną podane później.

Inauguracja roku w naszym rejonie – sobota 18 września o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Lublińcu.


PRACE DIAKONII DEKORATORSKIEJ

Powoli staje się to już tradycją, że nasza wspólnota, a w zasadzie nieformalna diakonia dekoracyjna DK odpowiada za wystrój kościoła św. Stanisław Kostki w czasie najważniejszych świąt. Jeszcze niedawno, mogliśmy podziwiać Bożonarodzeniową Stajenkę, a teraz już dekoratorzy wprowadzają nas w klimat i przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

W zakładce galeria kilka zdjęć.

 


Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

 

Niech to chrześcijańskie zawołanie będzie dla Was źródłem prawdziwej radości ze zwycięstwa, które odniósł Chrystus dla naszego zbawienia. Niech z tej radości wypływa dla Was prawdziwa siła do głoszenia prawdy o zmartwychwstaniu, bez której, jak powiedział św. Paweł, próżna byłaby nasza wiara. Tego i ogromu łask od Zmartwychwstałego Pana życzą Wam para rejonowa Agnieszka i Krzysztof Kanclerz


MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA ŻYCIE I DZIEŁO KS. FRANCISZKA BLACHNICKIEGO ORAZ O RYCHŁĄ JEGO BEATYFIKACJĘ – 24.03.2021

Jak doskonale wiecie w bieżącym 2021 roku obchodzimy 100-lecie urodzin ojca Franciszka. Jako rejonowa wspólnota DK postanowiliśmy uczcić ten fakt najlepiej jak można, tzn. Eucharystią. Mszy świętej przewodniczył Ojciec Proboszcz, a koncelebransami byli Ojcowie Krzysztof i Mariusz. Ojciec Proboszcz wygłosił do uczestników słowo Boże, a w trakcie cotygodniowego nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówił znaną nam modlitwę przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Było „oazowo”! Czytania, psalm, modlitwę wiernych oraz procesję z darami były po naszej stronie. Zaś piękną oprawę muzyczną zawdzięczamy diakonii pod przewodem Adama, który zaangażował do niej utalentowane osoby spoza naszej wspólnoty, ale naszej parafii. Chwała Panu!

Rok jubileuszu chcieliśmy jeszcze wzmocnić artykułem w naszej parafialnej gazetce „U Oblat” przybliżając w nim sylwetkę ks. Blachnickiego.

 

Publish modules to the "offcanvs" position.